کارها و نوشته های همایون موسوی

در این پست ابتدا درباره چاپ سیلک اسکرین توضیحاتی خواهد آمد و سپس چند اثر از دانشجویان دوره کاردانی گرافیک دانشکده فنی دکتر شریعتی که با این تکنیک ایجاد شده اند قرار داده خواهد شد.

چاپ سیلک، چاپ سیلک اسکرین، چاپ اسکرین، چاپ شابلونی یا چاپ غربالی (ذکر شده در برگه های مشخصات آثار در اولین دوسالانه چاپ دستی ایران اسفند ۸۵) نامهایی هستند که برای این تکنیک چاپی به کار گرفته شده یا می شوند.

چاپ اسکرین در واقع یکی از شاخه های مهم صنعت چاپ شمرده می شود که کار چاپ طرح ها و نوشته ها را بر روی انواع سطوح با جنس ها، بافتها و شکل های مختلف با آن انجام می دهند. چاپ روی انواع سطوح (کاغذ و مقوا، چوب، سنگ، کاشی و سرامیک، انواع فلزات، پلاستیک، شیشه، پارچه و خلاصه هر نوع سطح) ساخته شده از مواد طبیعی یا مصنوعی با این روش چاپی امکان پذیر است و البته چاپ روی اشیاء مختلف با شکلهای گوناگون. مثلا سطوح دارای شکل های استوانه ای، بیضوی، گرد و یا شکل های دیگر.

میخوای چن تا نمونه ببینی همی الان؟؟ حروف و نوشته ها و علائم روی کیبورد، نشانه و نوشته های رنگین روی مانیتور و طرح ها و نوشته های روی ماوس و اسپیکرت با همین شیوه چاپ شدن!

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این روش چاپی به اینجا مراجعه نمایید.

چاپ اسکرین Screen Printing در شکل هنری خود سریگرافی Serigraphy نامیده می شود.

 برای دیدن نام صاحب آثار ماوس خود را به روی تصویر ببرید.

 افسانه بهرام زاده

 

بهناز نقی زاده

 

سپیده ایران بان

 

ساناز یوسفی

 

ندا میرزاده

 

غزاله ایرانی

 

فائزه مرادی

 

ضمنا لازم به ذکر است در انتخاب این آثار برای نمایش در اینجا دلیلی جز تناسب آنها با ابعاد اسکنر بنده در میان نبوده و آثار دیگر دانشجویان نیز احتمالا و در شرایط مناسب درج خواهد شد.

همچنین قرار است نمایشگاهی از مجموعه آثار سیلک اسکرین دانشجویان کارشناسی گرافیک دانشکده شریعتی از تاریخ سی ام بهمن تا پنجم اسفند ماه ۸۷ در گالری گلزاده برگزار شود.

گالری گلزاده در بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، کوچه شریفی، پلاک ۱، واحد ۸ (تلفن ۲۲۲۲۸۶۷۱) واقع شده است.

 

 

 

+ نوشته شده در  بیست و نهم دی ۱۳۸۷ساعت ۱۰:۳ قبل از ظهر  توسط همایون موسوی  |